Kredi Kartı

Ticari kredi kartı

Ticari kredi kartı işe yarar mı?

Ticari kredi kartı

�Evet� �neredeyse hemen verilen cevaptır


�Evet� �neredeyse
hemen verilen cevaptır. Bu, en azından çoğu işletme (özellikle küçük işletmeler) için geçerlidir. Ticari kredi kartlarının nasıl yardımcı olduğunu derinlemesine incelemeden önce, ticari kredi kartının ne olduğunu anlamaya çalışalım.

Basitçe söylemek gerekirse, bir işletme kredi kartı, bir bireye değil, bir işletmeye ait olan bir kredi kartıdır. Bunu daha iyi anlamak için, işletme kredi kartları ile işletme adına da ticari banka hesapları arasında bir benzetme yapabilirsiniz. Bunun dışında, ticari kredi kartları kişisel kredi kartlarıyla hemen hemen aynı şekilde çalışır; birkaç istisna dışında. Bu istisnalar, kredi limitinde esneklik, düşük APR’ler ve yalnızca ticari kredi kartlarına sunulan diğer bazı ek avantajlar şeklindedir.

Sadece bundan bile, ticari kredi kartları iyi bir teklif gibi görünüyor


Sadece bundan bile,
ticari kredi kartları iyi bir teklif gibi görünüyor. Ancak, ticari kredi kartları bu avantajlar olmasa bile çekici olacaktır çünkü asıl fayda başka yerdedir. Bir işletme kredi kartından büyük-büyük fayda, işletme gider muhasebesi açısından gerçekleştirilir. Çoğu küçük işletme için işletme gideri muhasebesi büyük bir ek yüktür. Ticari kredi kartlarıyla bu çok kolay bir şekilde halledilir – tüm işletme giderlerinizi işletme kredi kartınıza yaptığınızdan emin olmanız ve kişisel harcamaların kişisel kredi kartınızda olmasına izin vermeniz yeterlidir, yani ihtiyacınız olan tek şey işletme ve kişisel harcamaların ayrılmasıdır. yapmak. Böylece işletme kredi kartınızın faturası üzerinde tüm işletme giderleri olacak ve tüm çeşitli faturaları toplamanız veya kişisel kredi kartı faturanızdaki öğeleri ayırmanız gerekmeyecek. Buradaki anahtar, tüm işletme giderleriniz için (veya mümkün olduğu kadar) işletme kredi kartınızı kullandığınızdan emin olmaktır. Ayrıca birçok işletme kredi kartı tedarikçisi, küçük işletmelerin bu ihtiyacını fark etmekte ve hatta işletme kredi kartı faturalarını bu işletmelerin muhasebe gereksinimlerini karşılayacak şekilde düzenlemektedir. Bu nedenle, çoğunlukla, işletme gideri muhasebesini kolaylaştırmak için işletme kredi kartı faturasındaki giderleri uygun şekilde gruplandırırlar. Aslında, bazı ticari kredi kartı tedarikçileri, faturaları indirilebilen ve bir muhasebe sistemine aktarılabilen bir formatta sağlama derecesine kadar gitmektedir, yani verileri muhasebe sisteminize manuel olarak girmenize gerek yoktur. Formatın muhasebe sisteminize uygun olmaması durumunda, uygun bir formata dönüştürmek için küçük bir hızlı program yazmak için bir yazılım uzmanı tutabilirsiniz.

Bu nedenle, tek bir neden – “işletme gider muhasebesinin kolaylaştırılması”, küçük işletme kredi kartları örneğini desteklemek için yeterlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu