Kredi Kartı

Kredi Kartları ve Kredi Raporları

Yıllar geçtikçe, kredi kartları çok popüler hale geldi. İlk piyasaya sürüldüklerinde popülerdiler, ancak bugünlerde milyonlarca insan bunları kullanıyor. Kredi kartı kötü olan kişilere yardımcı olanlar da dahil olmak üzere birçok kredi kartı türü mevcuttur. Kredi kartlarına sahip olmak harika olsa da, kredi raporunuz üzerinde de oldukça etkisi olacağını her zaman aklınızda bulundurmalısınız.

Kredi raporu, özellikle kredi kartları söz konusu olduğunda son derece önemlidir. Bankalar ve borç verenler, kredi kartı veya kredi kriterlerini karşılayıp karşılamadığınızı belirlemek için kredi raporunuzu kullanır. Kredi raporunuz krediniz için belirleyicidir, bu nedenle kredi kartlarınızın raporunuza herhangi bir zarar vermesine asla izin vermemelisiniz. Bunu önlemek için faturanızı zamanında ödemeniz yeterlidir.

Kredi Kartları ve Kredi Raporları

Çoğu kişi kredi kartlarını sorumlu bir şekilde kullanacak ve kredi raporlarına zarar vermeyecektir


Çoğu kişi kredi
kartlarını sorumlu bir şekilde kullanacak ve kredi raporlarına zarar vermeyecektir. Bunu yapmak, borç verenlere sizin sorumlu olduğunuzu ve kredi ve kredi konusunda size güvenebileceklerini gösterecektir – bu da kredi puanınızı yükseltecektir. Ancak unutmayın; Çok fazla açık hesabınız varsa, borç verenlere çok fazla açık hesabınız olduğunu ve onları geri ödeyemeyeceğinizi söyleyebilir. Bu iyi bir kredi olarak görülse de, borç verenler, kredi raporunuza potansiyel olarak zarar verebilecek birkaç açık hesaba bakar.

Birden fazla kredi kartına sahip olmak cazip gelse de, bu aslında borç verenin gözünde bir düşüş olabilir. Borç verenlerin çoğu, bunu, tüm limitinizi harcamak için bir yolunuz olduğu için görecek ve bunu yapabileceğinizden korkacaktır. Böyle bir niyetiniz olmasa bile, kredi kartı borç verenleri neredeyse her zaman en kötü senaryodan korkacak ve sonunda kredi puanınızın zarar görmesine yol açacaktır – çünkü bir borç veren, başvurduğunuz gelecekteki bir teklif için sizi geri çevirecektir.

Aklınızda bulundurmanız gereken başka bir şey de, kredi kartlarınızdaki bir ödemeyi kaçırmanın gerçekten çok kolay olabileceğidir


Aklınızda bulundurmanız gereken
başka bir şey de, kredi kartlarınızdaki bir ödemeyi kaçırmanın gerçekten çok kolay olabileceğidir. Bu kulağa kötü gelmese de, kredi raporunuz üzerinde çok olumsuz bir izlenim bırakabilir. Ödemeleri kaçırmaya veya geç ödemeye başlarsanız, borç veren sonunda bunu kredi raporunuza girecektir. Bunun olumsuz bir etkisi olabilir, işaret puanınızı düşürebilir ve sonunda genel kredi notunuzu düşürebilir.

Güvenli bir şekilde oynarsanız ve yalnızca bir veya iki kredi kartı alırsanız ve bunları nasıl kullandığınızı takip ederseniz endişelenmenize gerek kalmaz. Kredi raporunuz her zaman birincil endişeniz olmalıdır ve olumsuz derecelendirmelerden uzak kalmasını sağlamak için her zaman elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız. İşleri güncel tutarsanız – olumlu bir kredi raporunun avantajından yararlanacaksınız.

En iyi kredi kartı ve ön ödemeli kart seçeneklerini www


En iyi kredi
kartı ve ön ödemeli kart seçeneklerini www.CreditCards.us (http://www.creditcards.us) adresinde bulabilirsiniz.

PPPPP

(kelime sayısı 472)


(kelime sayısı 472)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu