Kredi Kartı

Kredi kartı borcunu azaltmak

Kredi kartı borcunu azaltmak

�Kredi kartı borcunu azaltın ve korkunç bir hal almadan ortadan kaldırın� � Aslında hikayenin özü bu. Peki kredi kartı borcu nasıl azaltılır? Peki, kredi kartı borcunun artmasını engelleyerek ve mevcut borcunu ödeyerek azaltırsınız. Basit, değil mi?

Kredi kartı borcunu azaltmak

Tam olarak değil


Tam olarak değil
. Kredi kartı borcunu azaltmak bu kadar basit olsaydı, kredi kartı borcu sorunu yaşayan bu kadar insan olmazdı. Kredi kartı borç problemlerini azaltıp nihayetinde ortadan kaldırabilirdik (veya önemli ölçüde azaltabilirdik). Kredi kartı borcunun nasıl azaltılacağı konusunda her türlü tavsiye mevcut, ancak yine de değişen pek bir şey yok gibi görünüyor. Sorun hala devam ediyor ve aslında daha da kötüleşiyor gibi görünüyor. Ancak kredi kartı borcunu azaltmak o kadar da zor değil. Az önce de söylediğimiz gibi, kredi kartı borcunu nasıl azaltacağınıza dair bir çok tavsiye mevcut ve yapmanız gereken tek şey, kredi kartı borcunu nasıl azaltacağınıza dair bu tavsiyeyi gerçek hayatta uygulamaya koymak. Kredi kartı borcunu azaltırsan senden başka kimse fayda görmez.

Dolayısıyla kredi kartı borcunu azaltmanın ilk adımı, tehlikeli oranlar almasını engellemektir. Bu adımı uygulamanın en önemli 2 yolu, � bakiye transferleri ve nakit kullanımıdır.

Bakiye transferi genellikle kredi kartı borcunu azaltmak için bir numaralı önlem olarak kabul edilir


Bakiye transferi genellikle
kredi kartı borcunu azaltmak için bir numaralı önlem olarak kabul edilir. Bu, kredi kartı borcunuzun oluşma hızını yavaşlatarak kredi kartı borcunuzu azaltmaya gerçekten yardımcı olabilecek bir şeydir. Ayrıca, ilk 6-9 ay için APR’nin %0 olması açısından size rahatlama sağlar (ve dolayısıyla kredi kartı borcunu daha hızlı azaltmaya yardımcı olur). Bu mekanizmayı kullanarak kredi kartı borcunu azaltmak için, mevcut kredi kartı/kartlarınızdan bakiyenizi, mevcut kartınızdan daha düşük APR’ye sahip başka bir kredi kartına aktarmanız gerekir. Böylece kredi kartı borcunuzun bu kadar hızlı artmasını engelleyerek azaltmış olursunuz.

Kredi kartı borcunu azaltmak için bir diğer önleyici tedbir, kart yerine nakit kullanmaktır (bu nedenle, zor kazanılan nakit parayı, sadece bir kredi kartına kıyasla cepten çıkarmak zordur). Böylece kredi kartı borcuna fazla eklemeyerek borcunuzu azaltmış olursunuz. Kredi kartı borcunu azaltmanın en basit yolu budur.

Ancak kredi kartı borcunu ancak kredi kartı borcunu azaltma kararınıza bağlı kalırsanız azaltabilirsiniz; aksi takdirde sefil bir şekilde başarısız olur


Ancak kredi kartı
borcunu ancak kredi kartı borcunu azaltma kararınıza bağlı kalırsanız azaltabilirsiniz; aksi takdirde sefil bir şekilde başarısız olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu