Kredi Kartı

Kredi kartı borcu sorununu çözmek için 9 adım

Kredi kartı borcunuza çözüm mü arıyorsunuz?

Öncelikle kredi kartı borcu sorunuyla mücadele eden tek kişinin siz olmadığınız için rahatlayabilirsiniz. Sizinle kıyaslandığında daha da kötü bir kredi kartı borcu sorunu yaşayabilecek bir sürü insan var; hepsi kredi kartı borç sorununu ortadan kaldırmaya çalışıyor. Peki kredi kartı borcu sorununun çözümü nedir?

Kredi kartı borcu sorununu çözmek için 9 adım

Aslında çözüm, kredi kartı borcu sorununu tüm gücüyle parçalamak ve tamamen ortadan kaldırmaktır


Aslında çözüm, kredi
kartı borcu sorununu tüm gücüyle parçalamak ve tamamen ortadan kaldırmaktır. Şimdi bunu nasıl yaparsın?

Kredi kartı borcu sorununu çözmenin birçok yolu vardır. Farklı insanlar, kredi kartı borcu sorununu çözmenin farklı yollarını önerir. Ancak kredi kartı borcu probleminden kurtulmak için neler yapabileceğinizi adım adım basit bir şekilde anlatıyoruz.
1. Durumu değerlendirin, yani aşağıdaki alanları içeren bir tablo oluşturun � Kredi kartı adı, bakiye, son ödeme günü (kredi kartı faturanızı ödemeniz gereken ayın günü), APR, ödül kazanılan puanlar, ödül puan bakiyeniz için geçerli olan geri ödeme teklifleri, açıklamalar.
2. Tabloyu çeşitli kredi kartlarınızdaki verilerle doldurun.
3. Kredi kartı borç sorununa en çok hangi kredi kartının katkıda bulunduğunu, yani en yüksek APR ve en yüksek bakiyeyi belirleyin.
4. Ödül puanlarının kısmi ödemeler yapmak veya herhangi bir ücreti karşılamak için kullanılıp kullanılamayacağını veya puanların ihtiyacınız olan bir şey için takas edilip edilemeyeceğini kontrol edin (daha az harcama, kredi kartı borcu sorununun daha da kötüleşmesini önlemek anlamına gelir).
5. Kredi kartı borcu sorununu ortadan kaldırmak (yani kredi kartı borcunu konsolide etmek) için mevcut tekliflerin bir karşılaştırma tablosunu çizin.
6. Önce kredi kartı borç sorununa en çok katkıda bulunan kredi kartındaki borcu ortadan kaldırın.
7. Kontrollü ve sağlıklı harcama alışkanlıkları edin (sonuçta kredi kartı borcu probleminden kurtulmak ve kredi kartı borcunu ağırlaştırmamak istiyorsunuz).
8. Gelirinizi artırmanın alternatif yollarını arayın (daha fazla para, kredi kartı borcu sorununun erken sonlandırılması anlamına gelir)
9. Zamanla borcunuzun azaldığını görün ve sonunda kredi kartı borcunuza son verdiğiniz günü kutlayın.

Bunun kredi kartı borcu sorununu çözmenin yollarından sadece biri olduğunu unutmayın; kredi kartı borcu sorununu ortadan kaldırmak için yaklaşımınızı geliştirebilirsiniz


Bunun kredi kartı
borcu sorununu çözmenin yollarından sadece biri olduğunu unutmayın; kredi kartı borcu sorununu ortadan kaldırmak için yaklaşımınızı geliştirebilirsiniz. Amacı yerine getiriyorsa, yani kredi kartı borcu sorununu ortadan kaldırıyorsa, her yaklaşım iyidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu