Kredi Kartı

Kredi kartı başvurusu

Kredi kartı başvurusunun reddi

Zaman geçtikçe daha fazla insan “Kredi kartı” adı verilen devrime katılıyor. Evet, gerçekten bir devrim. Artık alışverişe gittiğinizde cebinizde ne kadar paranız olduğu konusunda endişelenmenize gerek yok, sadece bu küçük plastik parçayı (kredi kartı) yanınızda taşımanız iyi bir alışveriş keyfi yaşamanızı sağlamak için yeterli. Kredi kartınızı evinizin rahatlığında (internet üzerinden) sipariş vermek için kullanabilirsiniz. Dolayısıyla kredi kartı başvurularının sayısı artıyor gibi görünüyor. Ancak her kredi kartı başvurusu fiziki kredi kartına dönüşmez. Bazı kredi kartı başvuruları da reddediliyor.
Yeni müşteriler kazanmak için bu kadar çok zaman ve enerji (ve para) harcamış bir kredi kartı tedarikçisinin neden bir kredi kartı başvurusunu reddettiğini kontrol edelim.

Kredi kartı başvurusunun reddedilmesinin bariz bir nedeni insan hatasıdır, yani kredi kartı başvurusunu doldururken yaptığınız hatadır. Bunlar yanlış bir telefon numarası veya yanlış isim gibi küçük hatalar olabilir veya posta kodu yanlış olabilir. Hata yapmak normaldir, sonuçta biz insanız ve hiçbir insan mükemmel olarak adlandırılamaz. Bir kredi kartı başvurusunun reddedilmesinin bir başka güçlü nedeni, zorunlu bilgilerin eksik olması, yani kredi kartı başvuru formundaki bazı zorunlu bilgileri doldurmayı unutmuş olmanız olabilir. Bazen kredi kartı başvuru formu, kredi kartı başvurunuzu işleyen kişiler tarafından okunamayacak bir el yazısıyla doldurulduğu için kredi kartı başvurusu reddedilebilir. Diğer zamanlarda, (kredi kartı tedarikçisinin) satış temsilcisi, formu doğru bir şekilde yatırırken veya kredi kartı başvuru formunun doldurulmasında sizi yönlendirirken hata yapmış olabilir (yeni işe alınan satış temsilcileri bu tür hatalar yapabilir).

Kredi kartı başvurusu

Ancak, bu insan hataları daha sonra düzeltilebilecek küçük hatalardır ve bu nedenle tek etkisi kredi kartınızı almadaki gecikme açısından olacaktır


Ancak, bu insan
hataları daha sonra düzeltilebilecek küçük hatalardır ve bu nedenle tek etkisi kredi kartınızı almadaki gecikme açısından olacaktır. Kredi kartı başvurularının reddedilmesinin ana ve en önemli nedeni, kredi notunun kötü olması yani kredi geçmişinin olumsuz olmasıdır. Başka kredi kartı kullandıysanız veya geçmişte banka kredisi/ipoteği kullandıysanız, kredi notunuzu çoktan oluşturmuş olursunuz. Fatura/taksit ödemelerinizi zamanında (ve doğru miktarda) yapıyor olsaydınız, zaten iyi bir kredi notuna sahip olurdunuz. Ancak, düzensiz davrandıysanız veya ödemelerinizi temerrüde düşürdüyseniz, kötü bir kredi notu geliştirmiş olursunuz. Bu kredi notu, çeşitli kredi tedarikçilerinden besleme alan kredi büroları tarafından hesaplanmaktadır. Tüm kredi kartı başvuruları, talepte bulunan kişinin kredi notu açısından kontrol edilir ve olumsuz çıkması durumunda başvuru kesin olarak reddedilir.

İşte kredi kartı başvurusunun reddedilmesinde en önemli 2 neden bunlardır ve bunlara (özellikle kredi notuna) dikkat etmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu