Kredi Kartı

Kişisel Bilgilerinizi Koruma

Hepimiz kredi kartı bilgilerimizi çalmak için bekleyen suçluların olduğunu biliyoruz. Bu suçlular, kredi kartı bilgilerini isterler, böylece masrafları öderler, sonra çantaları elinizde bırakırlar – gösterecek hiçbir şey olmadan. Bazıları yerel olsa da, çoğu kredi kartı suçlusu uzak diyarlarda. Daha da kötüsü, saklanmayı ya da başka isimler takmayı seviyorlar, bu yüzden onları bulmak neredeyse imkansız.

Suçluların kredi kartı bilgilerini almasının en yaygın yolu, kredi kartı şirketinizden gönderilmiş gibi görünen sahte bir e-posta içeren kimlik avıdır. Normalde bu sahte e-posta, hesabınızda bir hata olduğunu veya yetkisiz personel tarafından erişildiğini belirtir ve ilgilenmeniz gerekir.

Kişisel Bilgilerinizi Koruma

Ne arayacağınızı bildiğiniz sürece, sahte e-postaları tespit etmek zor değildir


Ne arayacağınızı bildiğiniz
sürece, sahte e-postaları tespit etmek zor değildir. Çoğu için en bariz ipucu, e-postayı gönderen şirketten bir kredi kartının bile olmamasıdır. Diğerleri için, sahte e-postayı veren bağlantıdır. Bir kredi kartından sahte olduğuna inandığınız bir e-posta aldığınızda, her zaman farenizi bağlantının üzerine getirmeli, ardından fare ile bağlantıya “sağ tıklayıp” “kaynağı görüntüle”yi seçmelisiniz. Bağlantı gerçekten sahteyse, çıkan web sitesi adresi bir kredi kartı şirketininkinden farklı bir adres olacaktır.

Suçlular, başka bir şeye bakmadan önce sadece bağlantıya tıklamanızı istedikleri için web sitelerinin kaynağına bakmanızı istemiyorlar. Bağlantıya tıkladığınızda, genellikle bir kredi kartı web sitesinin tam bir kopyası olan bir web sitesine ulaşırsınız. Sahte siteler normalde logolar ve afişler dahil gerçek sitenin yaptığı her şeyi içerir. En amatör kredi kartı suçluları için bile, bunun gibi web sayfalarını oluşturmak çok kolaydır.

Bu dolandırıcılığın kurbanı olanlarınız, muhtemelen ne yaptığınızı biraz geç anladılar


Bu dolandırıcılığın kurbanı
olanlarınız, muhtemelen ne yaptığınızı biraz geç anladılar. Kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra tam olarak suçluların istediğini yapmış ve kendinizi kredi kartı dolandırıcılığı ve kimlik hırsızlığı ihlallerine sokmuş olursunuz. Suçlu, sosyal güvenlik numaranızı ve kredi kartı bilgilerinizi aldığında, bu bilgileri bir alışveriş çılgınlığına gitmek için kullanma olasılığı daha yüksektir – paranızı çalmak ve hesabınızı ele geçirmek.

Bunun gibi bir e-posta alırsanız, her zaman silmelisiniz. Araştırmak için sahte web sitesine tıklasanız bile, yarardan çok zarar verebilirsiniz. Hiçbir bilgi girmeseniz bile, yalnızca bağlantıya tıkladığınız için bilgisayarınıza virüs veya casus yazılım bulaşabilir. Bunu tamamen önlemek için, sahte bir kredi kartı şirketi web sitesi olduğuna inandığınız bir bağlantıya asla tıklamamalısınız.

Üzerinize düşeni yapıp kredi kartı bilgilerinizi korursanız endişelenecek bir şeyiniz kalmaz


Üzerinize düşeni yapıp
kredi kartı bilgilerinizi korursanız endişelenecek bir şeyiniz kalmaz. Kişisel bilgileriniz çok önemlidir, çünkü asla yanlış ellere geçmesini istemezsiniz. Onu koruduğunuz sürece endişelenecek bir şeyiniz olmayacak. Dışarıda her zaman suçlular vardır, bu yüzden her zaman tetikte olmalısınız. Suçlular kişisel bilgilerinizi ve kredi kartı numaralarınızı istiyor – bu bilgileri alamamalarını sağlamak size kalmış. Bir suçlu istediğini elde etmek için her şeyi yapar, bu yüzden bugünlerde kendinizi korumak çok önemlidir.

En iyi kredi kartı ve ön ödemeli kart seçeneklerini www.CreditCards.us (http://www.creditcards.us) adresinde bulabilirsiniz.

PPPPP


PPPPP

(kelime sayısı 594)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu