Kredi Kartı

Gecikme Ücretlerinden Nasıl Kaçınılır?

Abartılı olsa da, eksik ödemeler nedeniyle kredi puanlarını mahveden ve kredi kartı faturalarını geç ödeyen insanların birçok gerçeği var. Ücretler birikebilir ve siz farkına varmadan faiz oranları yükselebilir ve bir süre sonra asgari ödeme tutarını bile ödeyemeyebilirsiniz. Bir şeyi hızlı yapmazsanız, bu sonun başlangıcı olabilir.

Bunun başınıza gelmemesini sağlamak için faturanızı her zaman zamanında ödemeli ve ödemeyi kaçırmaktan her zaman kaçınmalısınız. Bazen, ödemelerinizi zamanında yapmak zor olabilir, ancak her zaman her şeyin üstünde kalmak için elinizden gelen her şeyi yapmalısınız. Aşağıda, kredi kartı ödemelerinizde size yardımcı olacak bazı ipuçları bulacaksınız.

Gecikme Ücretlerinden Nasıl Kaçınılır?

Yukarıda belirtildiği gibi, faturanızı her zaman zamanında ödemelisiniz


Yukarıda belirtildiği gibi,
faturanızı her zaman zamanında ödemelisiniz. Bir şey olursa ve ödeyemezseniz, cezalandırılırsınız. Yaşananların geç bir ödemeyi haklı çıkaracağını düşünseniz de, kredi kartı şirketinizin gözünde bu imkânı haklı çıkarmaz. Faturanızın içinde ödemeyle ilgili ayrıntılı talimatlar bulacaksınız. Bunları her zaman mümkün olduğunca doğru bir şekilde takip etmeli, nerede ve ne zaman ödemeniz gerekiyorsa ödemeli ve zamanında yapmalısınız.

Faturanızın tamamını ödeyemiyorsanız, bunun için endişelenmemelisiniz – bunun yerine mümkün olan minimum tutarı ödeyin. Daha sonra daha fazlasını ödeyebilecek olsanız bile, her zaman en azından asgari tutarı ödemelisiniz. Ardından, daha fazla paranız olduğunda, ek bir ödeme göndererek her zaman minimum ödemenize ekleyebilirsiniz.

Bunu yapmanın en kolay yolu, her zaman minimum ödeme tutarını bir kenara bırakmaktır, böylece kredi kartı faturanız geldiğinde elinizde olur


Bunu yapmanın en
kolay yolu, her zaman minimum ödeme tutarını bir kenara bırakmaktır, böylece kredi kartı faturanız geldiğinde elinizde olur. Cezalandırılmayacağınızdan veya herhangi bir gecikme ücreti ödemeyeceğinizden emin olduktan sonra, minimum bakiyeden daha yüksek bir miktar ödemeye bakmalısınız. Asgari tutarı ödeyerek, bir sonraki kredi kartı faturanıza başka herhangi bir ücret eklenmemesini de sağlamış olursunuz.

Diğer bir seçenek de, kredi kartı şirketinizin bunu teklif edip etmediğini kontrol etmeniz gerekmesine rağmen, ödemeyi atlamayı içerir. Bu hizmet, bir şey olduğunda ve faturanızı ödeyecek paranız olmadığında, ödemenizle ilgili bir feragat talebinde bulunmanıza olanak tanır. Yılda yalnızca bir kez kullanılabildiğinden, bu hizmeti varsa akıllıca kullandığınızdan emin olun. Bu nedenle, her zaman durumun gerçekten acil bir durum olduğundan ve sizin için başka seçeneğin bulunmadığından emin olmalısınız. Bu hizmetin de normalde bir maliyeti olacaktır ve bunu bir sonraki ay ödemeniz gerekecektir.

Kredi kartları çeşitli nedenlerle harika olsa da, faiz oranlarınızı her zaman bilmeli ve bir satın alma işlemi yapmadan önce faturanızın ne olacağı hakkında iyi bir genel fikre sahip olmalısınız


Kredi kartları çeşitli
nedenlerle harika olsa da, faiz oranlarınızı her zaman bilmeli ve bir satın alma işlemi yapmadan önce faturanızın ne olacağı hakkında iyi bir genel fikre sahip olmalısınız. Çoğu zaman, kredi kartı olanlar ödeme yapamayacaklarını bilerek alışveriş yapacaklar – sonra faturayı aldıklarında ve ödeyemediklerinde acı çekecekler.

Ne zaman bir kredi kartınız varsa, faturayı ödeyeceğiniz paranın ya da minimum tutarın geldiği anda elinizde olduğundan her zaman emin olmalısınız. Bu sayede firmanızla aranız iyi olacak ve kredi puanınız yükselmeye devam edecektir. Ödemenizi yapamıyorsanız, derhal kredi kartı düzenleyicinizle iletişime geçmeli ve bir şeyler yapıp yapamayacağınızı görmelisiniz.

En iyi kredi kartı ve ön ödemeli kart seçeneklerini www


En iyi kredi
kartı ve ön ödemeli kart seçeneklerini www.CreditCards.us (http://www.creditcards.us) adresinde bulabilirsiniz.

PPPPP

(kelime sayısı 601)


(kelime sayısı 601)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu