Kredi Kartı

Düşük faizli kredi kartı

Düşük faizli kredi kartları

Pek çok insan kendilerine kredi kartı almak istediklerinde sadece düşük faizli kredi kartlarına bakarlar. Kredi kartı tedarikçileri de diğer kredi kartlarından daha çok düşük faizli kredi kartlarının reklamını yapmaktadır. Ancak kredi kartı ararken listenizde sadece düşük faizli kredi kartları mı olmalı? Muhtemelen değil. Bazı insanlar için faiz oranı veya APR, muhtemelen bir kredi kartı seçerken bakılması gereken en önemli şeydir. Ancak, bu herkes için iyi değil. Düşük faizli kredi kartları iyidir ve kesinlikle listenizde olmalıdır, ancak aranacak tek şey APR değildir.

Düşük faizli kredi kartı

APR’nin (yıllık yüzde oranı) ne olduğunu ve öneminin nerede olduğunu anlamakla başlayalım


APR’nin (yıllık yüzde
oranı) ne olduğunu ve öneminin nerede olduğunu anlamakla başlayalım. APR, basitçe, kredi kartı tedarikçisiyle olan kredi hesabınızdaki bakiyenin faizini hesaplamak için kullanılan faiz oranıdır. Kredi kartı faturanızın tamamını (vadesine kadar) öderseniz faiz uygulanmaz. Ancak, kısmi ödeme durumunda, kredi kartı tedarikçisine ne kadar borcunuz varsa ona faiz ödemeniz gerekecektir. APR, aylık bir oran elde etmek için geriye doğru hesaplanır ve aynısı, geçerli dönem için faizi hesaplamak için bakiyenize uygulanır.

Bu, her seferinde tam tutarı ödeyip ödeyemeyeceğinden emin olmayan kişilerin mutlaka düşük faizli kredi kartları araması gerektiği anlamına gelir. Düşük faizli bir kredi kartı, bakiyenize ödediğiniz faizi azaltarak toplam giderinizi azaltmanıza yardımcı olur. Bu nedenle, düşük faizli kredi kartları, kredi kartı borcunuzun birikme oranını yavaşlatmaya yardımcı olur. Bu nedenle, düşük faizli kredi kartları, yukarıda belirtildiği gibi belirli bir grup insan için kesinlikle önemlidir.

Bu grubun yanı sıra, gerçekten düşük faizli kredi kartlarına ihtiyaç duymayanlar da var


Bu grubun yanı
sıra, gerçekten düşük faizli kredi kartlarına ihtiyaç duymayanlar da var. Bu kişiler, kredi kartı faturalarını her ay tam olarak ödeyebilecek kapasitededir (ve bunu yapmayı planlamaktadır). Kredi kartı kullanma amaçları, kredi kartlarıyla ilgili kolaylık ve diğer avantajlardır. Yani ister düşük faizli kredi kartları, ister yüksek faizli kredi kartları; onlar için gerçekten önemli değil.

Bu nedenle, düşük faizli kredi kartlarına olan ihtiyaç, belirli bir grup insan tarafından daha fazla hissedilmektedir. Ancak, düşük faizli bir kredi kartı seçseniz bile, çeşitli düşük faizli kredi kartlarını (sundukları diğer avantajlara kıyasla) karşı karşıya getirmeniz ve ardından en uygun düşük faizli kredi kartını seçmeniz gerekir. ihtiyaçlarınız için.

Bu nedenle öncelikle sadece düşük faizli kredi kartlarına mı yönelmeniz gerektiğini değerlendirmeli ve ardından ihtiyacınıza uygun düşük faizli kredi kartını seçmelisiniz


Bu nedenle öncelikle
sadece düşük faizli kredi kartlarına mı yönelmeniz gerektiğini değerlendirmeli ve ardından ihtiyacınıza uygun düşük faizli kredi kartını seçmelisiniz. Sonuçta, her gün bir kredi kartı aramaya çıkmıyorsunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu