Finans

Size Parayı Gösteren Grafik Modelleri!

Zaman Doğru: Fed’in faiz oranlarını düşürmesi ve piyasalara iyi bir hava vermesi ve önümüzdeki ay gelir sezonunun gelmesiyle birlikte, sizin için en iyi giriş ve çıkışları belirlemek için fiyat çizelgelerini okumayı öğrenmek için daha iyi bir zaman olmamıştı. ticaret.

Fiyat ve mum modellerini nasıl doğru okuyacağınızı bildiğinizde, bir sonraki büyük dalganın başlangıcını ve alım satımlarınız için en karlı girişi belirleyebilirsiniz. Fiyat grafiği, aynı zamanda, o dalganın ne zaman yavaşladığına dair ipuçları da verecektir, böylece durmalarınızı sıkılaştırmak ve getirilerinizi en üst düzeye çıkarmak için zamanınız olur.

Size Parayı Gösteren Grafik Modelleri!

Bugün piyasalar bize harika ticaret fırsatları sunuyor


Bugün piyasalar bize
harika ticaret fırsatları sunuyor. Faiz oranı haberlerine verilen olumlu tepki, hisse senetlerini hızla yükseltti, bu da erken pozisyon alırsanız bazı harika işlemlere yol açtı. Bununla birlikte, bu hisse senetlerinin çoğu bir geri çekilme nedeniyle. Ve alım satım yapmak için ne mükemmel bir zaman çünkü tipik geri çekilmeyi veya geri çekilme modellerini belirlemeyi öğrendikten sonra, bir sonraki büyük kazançla karşılaşmadan önce bunları alım satımlara girmek için kullanabilirsiniz.

İşte Bir Örnek:

Bir hisse senedinin kazanç elde etmesinden önce genellikle gördüğümüz bir kalıp, bir dikdörtgendir


Bir hisse senedinin
kazanç elde etmesinden önce genellikle gördüğümüz bir kalıp, bir dikdörtgendir. Bir hisse senedi kısa bir süre için küçük bir aralıkta yukarı ve aşağı hareket ettiğinde bir dikdörtgen desen oluşturulur. Bu tür bir konsolidasyon daha çok yana doğru bir harekettir, bu süre zarfında hisse senedi değerinden fazla bir şey kaybetmez, ancak oynaklık azaldıkça seçenekler daha ucuz hale gelir. Yakın tarihli bir dikdörtgenin bir örneği, Freeport’ta (FCX) çağrı satın aldığımız iki günlük Teknik Konuşma Çalıştayı’nda yaptığımız bir ticarettir. Bu işlem, hisse senedinin bir dikdörtgen modelinden yeni çıkması nedeniyle yapıldı ve Teknik Konuşma Atölyesi’nde öğreneceğiniz gibi, hareketin ilk veya ikinci gününde ticarete girmeyi öğretiyoruz.

Bu alım satım, aşağıda görülen 1 Numaralı Breakout Girişinde 92.50$’lık bir acil durum emrine dayanıyordu. Bu öğretme yöntemi, bir gün sonu tüccarı olarak ticaret yapma esnekliği sağlar, böylece bilgisayarınıza bağlı olmanız gerekmez. İlk giriş, piyasaları izleyemezken tetiklenen bir girişti. İkinci gün, hisse dikdörtgenin dışında açıldığından 93 doların üzerinde ek bir giriş oldu. Bu, 2. Giriş Girişidir ve Teknik Olarak Konuşma Atölyesinde ticarete girmek için kullanılan kalıptır. Aşağıda görebileceğiniz gibi, FCX 108.67 $’lık bir kapanış zirvesine yükseldi – ticarete girdiğinden beri neredeyse on beş dolarlık bir ralli!

Başka bir örnek:


Başka bir örnek:

Hisse senetlerinin son ralliden geri çekilirken görebileceğiniz başka bir model, bir Bayrak modelidir. Bu dikdörtgene benzer, ancak kenarı eğimlidir. Bu tür bir model ile hisse senedi fiyatını geri çeker ve ticarete daha iyi bir giriş fiyatı verir. DryShips, Inc. (DRYS) bu ay tam da böyle bir model oluşturdu ve yeni bir zirveye geçmeden önce yaklaşık on doları geri çekti. Aşağıda, 71 $ civarında Breakout Entry #1 ile mavi olarak özetlenen Bayrak desenini görüyorsunuz. İkinci gün, hisse senedi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 81.65$’a (bu raporun yayınlandığı tarihte) yükselmeden önce, yaklaşık 75$’dan ticarete girmek için başka bir fırsat sağladı. Ticarete hangi gün gireceğinize bağlı olarak, bu, hisse senedinde altı ila on dolarlık bir yukarı hareket olmuştur.

Bunlar ve daha fazlası gibi formasyonları doğru bir şekilde tanımlayabildiğinizde, geri çekilmenin ne zaman sona erdiğini ve ne zaman bir ticarete girmeniz gerektiğini belirlemek için bir fiyat tablosunu doğru bir şekilde okumak için gereken becerilere sahip olacaksınız


Bunlar ve daha
fazlası gibi formasyonları doğru bir şekilde tanımlayabildiğinizde, geri çekilmenin ne zaman sona erdiğini ve ne zaman bir ticarete girmeniz gerektiğini belirlemek için bir fiyat tablosunu doğru bir şekilde okumak için gereken becerilere sahip olacaksınız. Bir sonraki büyük hareketin başlangıcına yakın işlemlere bu şekilde girersiniz.

Çevrimiçi Sınıflarda Kar Etme Yolunuzu Belirleme.

Doğru zamanda doğru işlemlere girmek ve maksimum kar elde etmek için fiyat ve şamdan kalıplarını nasıl okuyacağınız hakkında daha fazla bilgi edinin


Doğru zamanda doğru
işlemlere girmek ve maksimum kar elde etmek için fiyat ve şamdan kalıplarını nasıl okuyacağınız hakkında daha fazla bilgi edinin.

Daha İyi İşlemlerle Markay Latimer

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu