Finans

Satılık arazi satın almak değerli bir yatırımdır

Donald Trump ve Howard Hughes dahil dünyanın en zengin adamları satılık arazilere milyarlarca dolar yatırım yaptı. Aslında çoğu yatırımcı satılık arazide servet kazandı. Dolayısıyla, bu fikir aklınızdan hiç geçmediyse, o zaman bir yatırım olarak satılık arsaya daha yakından bakmanın zamanı gelmiştir, çünkü çok düşük riskle büyük getiriler sağlayabilir.

Çoğu yatırımcı Birleşik Krallık’ta satılık arazi satın aldı ve bu iş sadece birkaç yıl içinde üç haneli getiriler sağlayan çok karlı bir iş oldu. Arazi konusunda uzmanlaşmış birçok şirket, yabancı ve İngiliz yatırımcıların Birleşik Krallık’ta sadece 10.000 $ ile satılık arazi satın almalarını mümkün kılmıştır.

Birleşik Krallık’ta satılık arazi satın alarak yatırım yapmakla ilgileniyorsanız, nasıl başlamanız gerektiğine dair bazı ipuçları burada.

Birleşik Krallık arazisi diğerlerinden (mülkler, hisse senetleri ve türevler gibi) daha iyi bir yatırımdır çünkü bu durumda birinin aldığı risk daha küçüktür. Birleşik Krallık’ta satılık arazisi olan iş, yakın gelecekte iyi bir yatırımdır ve olacaktır. İngiltere, Avrupa’nın en kalabalık ülkelerinden biri olduğu için fiyatlar her geçen gün daha da artıyor. Nüfustaki artış, konut talebi üzerindeki baskıyı artırıyor, bu nedenle Birleşik Krallık’ta satılık arazisi olan yatırım işi sadece bu yönden kâr edebilir. Son birkaç yılda, İngiltere’de şehir bölgelerine yakın satılık arsa, yatırımcılara kısa sürede çok şey kazanmaları için iyi bir fırsat verdi.

Satılık arazi yatırımları yoluyla sermaye büyümesinin sırlarını bilmek istiyorsanız, okumaya devam etmelisiniz. Akılda tutulması gereken en önemli şey konumdur. Satılık bir arsa satın almak istiyorsanız, gelecekte planlama izni alacak bir arsa satın almalısınız. Satılık bir arsaya yatırım yaptığınızda, ev yapmak için izin aldığınız anda sermayeniz garanti altına alınır. İşin püf noktası, kulağa kolay gelse bile, planlama iznini alacağınızın garantisinin olmamasıdır.

Yani bazı olumsuzluklar var ama bunlar sınırlı. Birleşik Krallık’ta veya başka bir ülkede satılık arsa yatırımının sermayenizi artıracağına dair bir kesinlik yoktur. Arazinin değeri beklediğiniz kadar artmayabilir, ancak istatistikler arazi fiyatlarının arttığını ve bu nedenle riskin sınırlı olduğunu gösteriyor. Öte yandan arsa şirketleri, yatırımcılara “geri satın alma seçenekleri” sunarak, satın aldıkları araziyi paraya çevirme fırsatı veriyor. Bu, paralarını hızla nakde çevirebilecekleri ve bankaya yatırabilecekleri anlamına gelir. Böylece riskler daha da azalır ve yatırımcının kazanç elde etmesi çok olasıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu