Finans

Kredi Çeki Olmadan Yatırım Amaçlı Gayrimenkul Satın Alma

Düşük peşinat, kredi kontrolü yok ve garantili onay. Bu, çevrimiçi alışveriş yapmayı seçen birçok yatırım amaçlı gayrimenkul alıcısı için kolaylıktır. İnternet, insanların iş yapma şeklini çarpıcı biçimde değiştirmekten sorumluyken, aynı zamanda insanların yatırım amaçlı gayrimenkul satın alma şekillerini kökten değiştirmekten de sorumludur.

Yatırım amaçlı gayrimenkul için geleneksel bir kredi, bir başvuru, kredi incelemesi ve başvuranın mali durumunun tam olarak açıklanmasını gerektirecektir. Bununla birlikte, artan sayıda gayrimenkul geliştiricisi, sahibi ve komisyoncusu, mülk sahibi finansmanı kolaylığı ile yatırım amaçlı gayrimenkuller sunmaktadır. Düşük peşinat ve ardından düzenli aylık ödemeler, birinci sınıf bir yatırım amaçlı gayrimenkul ile sonuçlanabilir. En yaygın olarak arazi satın almak için kullanılan mal sahibi finansmanı, yatırımcılar, kredisi olmayan ilk kez ev inşa edenler ve hatta geçmişte kredi sorunları yaşayan ve aksi takdirde geleneksel bir krediye hak kazanamayacak olan kişiler için son derece popülerdir.

Çoğu zaman 1.000,00 $’dan düşük olan çok düşük peşinat ödemeleriyle, birçok yatırım amaçlı gayrimenkul satıcısı, kesinlikle hiçbir nitelik, kredi kontrolü veya gelir doğrulaması olmaksızın rekabetçi faiz oranları ve düşük aylık ödemeler sağlar. Tüketiciler asgari gerekli aylık ödemelerini yapmaya devam ettikleri sürece onaylanacaklardır.

Yatırım amaçlı gayrimenkulün ne zaman, nerede veya nasıl satın alındığına bakılmaksızın, alıcı noktalı çizgiyi imzalamadan önce durum tespiti yapmalıdır. Alıcı, herhangi bir yatırım amaçlı gayrimenkul için garanti belgesi alacağından, yani mülkün ücretsiz ve herhangi bir hacizden arınmış olacağından ve mevcut sahibinin mülkü satma hakkının tam olduğundan emin olmak isteyecektir. Ek olarak, potansiyel alıcının yerel vergi dairesiyle iletişime geçmesi ve yatırım amaçlı gayrimenkulün en son değerlendirmesi hakkında bilgi alması iyi bir fikir olabilir. Bu, alıcıya pazarlık yapıp yapmadığı konusunda iyi bir fikir verecektir. Yatırım amaçlı gayrimenkul başka bir eyalette bulunuyorsa, alıcı fotoğraf talep etmeli ve hatta yakın çevrenin ve arazinin görsel amaçlı kaydını yapmak için bir video profesyoneli tutmayı düşünmelidir.

Sahibinin finansmanıyla yatırım amaçlı gayrimenkul satın almayı kabul ederken, imzalanmış bir sözleşme şarttır. Bu, her iki tarafça hazırlanan ve imzalanan, gerekli ön ödemeyi, tam satın alma fiyatını, aylık ödemeleri, ödemeye kadar gereken ödeme sayısını, ön ödeme cezalarının bir listesini (varsa), yeri gösteren bir sözleşmedir. yatırım amaçlı gayrimenkulün büyüklüğü ve detayları.

Geçerli bir yatırım amaçlı gayrimenkul sözleşmesi, satıcının mülkü belirli bir faiz oranıyla finanse etmeyi kabul ettiğini ve önceden belirlenmiş sayıda ödemeden sonra açıklanan mülkü satacağını teyit edecektir. Buna karşılık alıcı, her ay belirli bir günde her ay belirli bir miktar ödemeyi kabul eder. Sözleşme, tam yeri, sokak adresini, parselin büyüklüğünü ve parsel numarasını belirtmelidir. Ayrıca, gecikmiş veya kaçırılmış ödemeler, gecikme ücretleri ve (varsa) iptal seçenekleri ile ilgili şartları içermelidir. Sözleşmenin geçerli olabilmesi için her iki tarafça imzalanmış ve tarih atılmış olmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu