Finans

Çevrimiçi Brokerler Arasındaki Rekabet

Çevrimiçi aracılık endüstrisi hakkında öğrenilecek çok şey var. Ne yazık ki, birçok yatırımcı bunu zor yoldan öğreniyor.

Bu kadar çok seçenek mevcutken, doğru komisyoncuyu seçmek, doğru yatırımı yapmak kadar önemlidir.

Yıllar boyunca, yatırımcılar, hesap özkaynaklarına veya ticari faaliyetlerine bağlı olarak ticaret başına 9,95 ABD Doları veya daha yüksek ödemeye alışıktı. Ancak, o günler sona erdi.

Brokerleri değerlendirirken şu faktörleri göz önünde bulundurun:

* Broker işlemimi ne kadar hızlı gerçekleştirebilir?

* Broker ne tür bir teknoloji kullanıyor?

* Aracı kurum ne düzeyde müşteri hizmeti sağlıyor?

* Komisyoncu, işlem başına benden ne kadar ücret alacak?

Yeni çevrimiçi ticaret endüstrisinin rekabetçi doğası, tüm yatırımcılar için daha düşük komisyon oranlarına yol açmıştır. Ameritrade veya ETrade gibi tanınmış brokerler ticaret başına hala 10$ civarında ücret alırken, daha küçük firmalar 3$’dan daha az ücret alabilirler.

Endüstri liderlerinin ötesine bakmak isteyen yatırımcılar, RushTrade gibi daha küçük brokerlerin müşteri hizmetleri, sipariş yönlendirme ve ticaret teknolojisi dahil olmak üzere diğer alanlarda daha fazlasını sunduğunu görebilirler.

Hızlı, güvenilir ticaret ve müşteri hizmetleri söz konusu olduğunda, RushTrade çevrimiçi brokerler arasında lider olarak adını duyurdu. Çevrimiçi brokerler arasındaki rekabetin artmasıyla RushTrade, komisyonlarını her tür yatırımcıyı çekecek şekilde yapılandırdı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu