Finans

4 ila 6. Finansal Güvenlik Adımlarını Oluşturma.

4. Hedef Belirlemeyi Öğrenin

Kendi kendini yetiştirmiş, başarılı iş adamları ve yatırımcıların çoğu başarılarını bunu yapmayı planlayarak elde etmişlerdir.

Kendilerine hedefler koydular ve başardılar. Zenginlik yaratma hakkında okumaya ve öğrenmeye zaman ayırırlar ve kendilerinin olduğu kadar diğer insanların hatalarından ve deneyimlerinden de öğrenmekten mutluluk duyarlar. Hedefler belirlerler ve diğer insanların nasıl hareket ettikleri ve başkalarının başarılı olmak için yaptıkları şeyler hakkında bilgi sahibi olurlarsa bu hedeflere çok daha iyi ulaşabileceklerinin farkına varırlar. Zengin insanlar, kendilerine sunulan geliri dikkatli bir şekilde en iyi şekilde kullanarak zenginlik yaratırlar. Finansal özgürlüğe ulaşmanın yolunun daha çok ve daha uzun saatler çalışmanın olmadığını, bunun yerine sahip olduklarını kullanmaları ve onu büyütmeleri gerektiğini biliyorlar.

Bir hedefe sahip olmak, enerjinizi ona ulaşmak için yollar bulmaya odaklamanızı sağlar. Birisi bir karar verdiğinde ve belirli bir hedefe (ve hatta belirli bir zaman diliminde daha da iyisine) ulaşmaya odaklanmaya başladığında, güçlü bilinçaltı işe koyulur ve fikirlerle oynamaya ve başarılı bir şekilde tamamlanmasını sağlamak için çeşitli şekillerde stratejiler geliştirmeye başlar. gol.

Kendinize bir hedef belirlediğinizde hem bilinciniz hem de bilinçaltınız bunun üzerinde çalışmaya başlar ve bir eylem planı geliştirmeye başlar. Hedefinize ulaşmanızı sağlamak için yapılması gerekenler hakkında kendinize sorular sormaya başlayacaksınız. Birçoğu kendilerini, hedeflerine ulaşma yolunda olan sorunlara veya engellere karşı harika fikirler ve çözümler bulurken bulur. Bilinçaltı son derece güçlü bir araçtır. Kendinize hedefinizi ne kadar sık ​​hatırlatırsanız, zihniniz onu başarmanın yolları üzerinde o kadar çok çalışacaktır. Bazı insanlar uykudayken ve rüya görürken cevapların kendilerine geldiğini bulur.

Zengin olmakla yüksek IQ’ya veya üniversite diplomasına sahip olmak arasında bir ilişki olmadığını hiç fark ettiniz mi? Olsaydı, her doktor ve üniversite mezunu zengin olurdu ve istatistiklerin gösterdiği gibi, çoğu nüfusun %95’i ile aynı durumda olurdu.

Hedef Belirleme, enerjinizi uygulanabilir stratejiler geliştirmeye odaklamanıza yardımcı olur. Uzun vadeli hedefler belirlemek, büyük resme bakmanıza yardımcı olur. Büyük resmi gördükten sonra küçük alt hedefler geliştirebilirsiniz. Alt hedefler, her seferinde bir adım takip edilebilecek küçük basit hedeflerdir. Alt hedeflerinize aşamalı olarak ulaştığınızda, ana hedeflerinize daha da yaklaşacaksınız. Hedefler sadece başarılı olma planlarıdır. “Planlamayı başaramazsan, başarısız olmayı planlıyorsun” denir. Hedefler motive olmanıza yardımcı olur. Hedeflerinize aşamalı olarak ulaşmak, harika bir tatmin duygusuna yol açabilir.

5. Bütçelemeyi öğrenin.

Bütçeleme sıkıcı olmak zorunda değildir. Tek yapmanız gereken çalışmak:
Gelenleriniz nelerdir. Düzenli giderleriniz nedir ve diğer tüm harcamalarınızın kalan tutardan az olduğundan emin olun. Bu, tasarruf etmeye ve yatırım yapmaya başlamanıza izin verecektir. Bütçeleme, mali durumunuzu kontrol etmenizi sağlar.

6. Yatırım hakkında bilgi edinin � özellikle mülk yatırımı hakkında.

Emlak piyasasını araştırmayı öğrenin, böylece sadece iyi bir kira getirisi sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda mümkün olan en iyi sermaye artışını da sağlayacak mülkler satın alabileceksiniz. Yatırım kitapları okuyun. Başarılı insanların otobiyografilerini okuyun. Yapmak istediğiniz şeyi yapmayı başarmış insanlarla konuşun. Ne kadar çok öğrenirseniz, iyi bir yatırımı tanımak o kadar kolay olacaktır.

Negatif, Nötr ve Pozitif vitesleme hakkında bilgi edinin � ve viteslemenin neden paha biçilmez bir araç olduğunu öğrenin; bu, yalnızca kendi zor kazandığınız dolarlara yatırım yapmanıza kıyasla, hızlandırılmış zamanda bir servet tabanı oluşturmanıza olanak tanır.

Kendinizi eğittikten ve mülke yatırım yapmanın neden bu kadar güçlü bir araç olduğunu anladıktan sonra, finansal güvenceye giden yola başlayabileceksiniz.

Avustralya’da ve diğer birçok ülkede, nüfusun %5’inden daha azı, hükümet veya aile yardımı olmaksızın geçimini sağlayabilecek bir emekliliğe ulaşıyor. Onlardan biri olmak istiyorsanız, şimdi finansal güvenlik için çabalamaya başlamanın en iyi zamanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu